Budući speleolozi vrijedno vježbaju u Mokošici
Peta po redu speleološka škola u organizaciji Hrvatskog speleološkog društva Sniježnica upravo je u tijeku. Desetak polaznika kroz šest tjedana teorijske i praktične obuke osposobit će se za istraživanje špilja i jama. Ova neobična, ali među Dubrovčanima sve popularnija vještina, ujedinjuje spretnost, znanje te ljubav prema prirodi i za mnoge je idealan način druženje i provođenja slobodnog vremena. Ove godine u našu županiju stiže oko 300 speleologa na veliki godišnji skup koji će se održati u Konavlima, a visokogorci HPD Sniježnica spremaju se za najmasovniji do sad uspon dubrovačkih planinara na Kilimanjaro.


