Prvi jutarnji đir s barjaktarima iz Konavala, Župe, Primorja ...
Jutros za ranijega ispred crkve svetog Vlaha skupili su se trombunjeri i Gradska glazba, spravljeni za dočekati barjaktare sa svih strana naše biskupije i šire. Južina i oblaci danas nisu utjecali na ničije raspoloženje. Trombunjeri su budili grad i s Ploča su se s Konavljanima i Župljanima uputili oko Grada do Pila đe su ih čekali primorci i mnogi drugi barjaktari i štovatelji svetog Vlaha iz cijele Hrvatske. Svi veseli i neizmjerno ponosni u svojim nošnjama s barjacima pozdravljali su okupljene i uzvikivali živio sveti Vlaho! Više u video prilogu.


